پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

گروه تواشیح روستای چارک دشتی در کشور اول شد

سرگروه گروه تواشیح معراج روستای چارک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: مسابقات سراسری همخوانی قرآن کریم و تواشیح که با حضور گروه‌های منتخب از استان‌های سراسر کشور از سوی سازمان ملی جوانان کشور در بخش قرآن و جوان رده سنی 14 الی 29 سال در هتل المپیک تهران برگزار شد گروه همخوانی و تواشیح معراج روستای چارک شهرستان دشتی مقام اول را کسب کرد.

سیدمحمدحسین حسینی افزود: گروه همخوانی و تواشیح معراج «سادالت الحسینی» وابسته به کانون فرهنگی و هنری محبین اهل بیت(ع) روستای چارک در بخش همخوانی قرآن کریم و تواشیح مقام اول این مسابقات را کسب کرد.
وی اظهار داشت: این مسابقات در بخش قرآن و جوان در زمینه‌های تواشیح، قرائت، مفاهیم، حفظ کل قرآن کریم، حفظ 15 جزء، اذان، ابتهال و ترتیل برگزار شد که گروه تواشیح معراج «سادات الحسینی» در بین 6 گروه منتخب از سراسر کشور که بعد از ارسال سی‌دی‌های اجرای برنامه آنها به سازمان ملی جوانان از سراسر کشور انتخاب شده بود توانست مقام اول و برتر این مسابقات را کسب کند.
وی گفت: این گروه از سال 1368 تأسیس شده و دارای 21 سال سابقه است و از 6 نفر بنام‌های سیدمحمدحسین حسینی، سیدمحسن ابطحی، سیدعطاالله حسینی، سیدمحمدحسن حسینی، سیدمهدی حسینی و سیدحبیب الله‌حسینی تشکیل شده که به‌خاطر شرایط سنی تنها 4 نفر اول توانستند در این مسابقات اجرای برنامه کنند.
لازم به توضیح است که مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه تهران، رئیس سازمان ملی جوانان کشور، اساتید و قاریان برتر کشور و با مجری گری حاج‌عباس سلیمی از مجریان و قاریان برتر کشور برگزار شد که تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی مسابقات به اعضای گروه هم‌خوانی قرآن کریم و تواشیح معراج «سادات الحسینی» روستای چارک اهدا شد.

منبع: فارس نیوز

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.