پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

نوجوانی که رئیس جمهور به احترامش بلند شد

البته یادم هست که 12 سالم بود و بخاطر کلاس درس از روستای چارک به بوشهر آمدم و مادر و خواهرم همراهم بودند، سر خیابان هرچه ایستادیم ماشین نبود، داشت وقت می گذشت به ناچار عقب وانتی سوار شدیم و باد کف وانت می پیچید و برگ های کاه را به صورت ما می زد.
خواستم بگویم خیلی محرومیم، اگر من در شهر بوشهر بودم و آموزش های لازم را می دیدم شاید زودتر و بهتر از الان به موفقیت می رسیدم البته الان هم…

سید طاها حسینی قاری قرآن و نوجوانی 14 ساله از روستای قرآنی چارک؛ اکثر هم استانی ها او را می شناسند. او نوجوانی است که با صوت دلنشین و زیبای خود در مسابقات اسراء شبکه قرآن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به مقام اول کشور نائل شد و در حضور رهبر معظم ایران اسلامی تلاوت زیبایی داشت که به گفته حاضران وقتی “سید طاها” اجرا میکرد، آیت الله خامنه ای حتی نگاه به قرآن نمی کردند و با اشتیاق “سید طاها” را نگاه می کردند و از اجرای این نوجوان لذت می بردند.

او کسی است که در هر روز ماه مبارک رمضان اجراهای سخت ولی موفق داشته، اجراهای شهرستانی تا مسابقات اسراء، او کسی است که در ظهرهای داغ تابستان استان بوشهر، بخاطر اینکه پدر و مادرش از خواب بیدار نشوند به اتاق بالای پشت بام می رفت و در گرما بدون کولر، در معرض باد گرم (تش باد) تمرین می کرد.
اما این بار اجرای دیگری داشت که برایش با دلهره همراه بود؛ بله درست است اجرای او در مقابل دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور دولت یازدهم بود، البته قبلا در مقابل دکتر احمدی نژاد هم اجرا کرده بود ولی این بار برایش بسیار مهم و حساس بود. البته با توکل بر خدا اجرا کرد و بسیار مورد تشویق رئیس جمهور ایران قرار گرفت.

برای اولین بار بود که با او صحبت می کردم و انصافا در برابر ادب در گفتار و متانت در رفتارش کم آوردم. شما مخاطبان گرامی را به خواندن این گفتگوی کوتاه و صمیمانه دعوت می کنم:

ـ سید طاها چرا تلاوت جلوی دکتر روحانی برایت مهم بود و کمی دلهره داشتی؟
من قبلا جلوی رهبر معظم انقلاب اجرا کردم و چون هیجان زده بودم اجرای تقلیدی داشتم، ولی این بار برای اولین بار و در یک اجرای رسمی و آنهم جلوی ریاست محترم جمهور از تکنیک مخصوص خودم استفاده کردم، که الحمدالله با موفقیت اجرا کردم.

– خاطره ای که از تلاوت داری برایمان تعریف می کنی؟
زیبا ترین خاطره من تلاوت جلوی رهبر معظم ایران بود و اینکه توانستم چفیه آقا را به عنوان تبرک از ایشان بگیرم.
البته یادم هست که 12 سالم بود و بخاطر کلاس درس از روستای چارک به بوشهر آمدم و مادر و خواهرم همراهم بودند، سر خیابان هرچه ایستادیم ماشین نبود، داشت وقت می گذشت به ناچار عقب وانتی سوار شدیم و باد کف وانت می پیچید و برگ های کاه را به صورت ما می زد.
خواستم بگویم خیلی محرومیم، اگر من در شهر بوشهر بودم و آموزش های لازم را می دیدم شاید زودتر و بهتر از الان به موفقیت می رسیدم البته الان هم با توکل بر خدا و زیر نظر اساتید خوب در حال فراگیری آموزش های لازم هستم.

ـ آیا تا کنون از مسئولین کسی کاری برای شما انجام داده است؟
بله، حضرت آیت الله حسینی بوشهری همیشه مرا مورد لطف و حمایت معنوی خود قرار می دهند و کتاب های علمی در خصوص دیدگاه های قرآنی برایم ارسال می کنند.
ضمنا روزی آقای حسنوند استاندار بوشهر از من پرسید آیا چیزی نیاز داری؟ و من چون تمرین با دستگاه mp3 player برایم سخت بود؛ گفتم اگر لپ تاپ داشتم خیلی خوب می شد. تا اینکه روزی در یک جلسه استانداری به اجرای تلاوت پرداختم و یک جعبه به من اهدا شد. وقتی آ نرا باز کردم متوجه شدم یک لپ تاپ است که خیلی از بابت آن خوشحال شدم.
او به همین دلیل از حمایت های آیت الله حسینی بوشهری و مهندس حسنوند استاندار بوشهر قدردانی کرد.

ـ آیا در حال حاضر خواسته ای هم از مسئولین دارید؟
از مسئولین انتظار کمک های مادی و معنوی دارم تا بتوانم بیشتر و زودتر پیشرفت کنم. در کنار آن از مسئولین میخواهم به قاریان بیشتر بها دهند و آنان را به جامعه بشناسانند تا نوجوانان و قاریان کم سن و سال هم تشویق شده و بیشتر به سوی قرائت قرآن روی آورند.

ـ برنامه و هدفت برای آینده چیست؟
برنامه ام این است که در آینده به عنوان یک مبلغ دینی در کشور خودم و سایر کشورهای جهان برای دین اسلام و قرآن مجید تبلیغ کنم .

سید طاها حسینی خود را از دوست داران سعید طوسی استاد برجسته ایرانی می داند، در تلاوت نیز بیشتر از مصطفی اسمائیل تقلید می کند و از میان قاریان بین المللی عبدالباسط را خیلی دوست دارد.

گفتگو از: سجاد ستوده نیا
19 نظر
 1. سلام برحسین می گوید

  سلام
  لطفا فیلم این تلاوت رو هم روی سایت قرار بدید
  باتشکر

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   سلام.
   اگر به دستمون برسه حتما میذاریم…

 2. سید عبدالله رکنی می گوید

  سلام عزیزان لطفا این تلاوت رو زود تر روسایت بزارین مامشتاق هستیم

  با تشکر
  سید عبدالله رکنی از روستای بحیری

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   سلام.
   اگر بتونیم فایل اون رو بدست بیاریم، حتما میذاریم. ولی چون بوشهر نیستم، دسترسی به منابع ندارم. بنابراین فعلا امکان گذاشتن اون نیست.

 3. عیسی می گوید

  سلام.
  خواستم بگوییم خیلی محرومیم اگر من در شهر بوشهر بودم . . .! ! !(دستت درد نکنه سید بزرگوار!!!)

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   البته خدمتتون عرض شود که:
   1. اولا خود بوشهر هنوز از جهاتی جزو مناطق محروم است! چه برسد به روستاهای شهرستان های آن!!!!
   2. طبیعی است که امکانات یک روستای با امکانات مرکز یک استان قابل مقایسه نیست.
   3. امیدواریم با تخصیص امکانات به روستاهایی مثل چارک که استعدادهای فراوان در زمینه قرآن و تواشیح و ابتهال و… دارند، جوانان و نوجوانان ما مجبور به این همه گرفتاری و طی مسافت نباشند.
   4. البته از جهتی با شما موافقم و اون اینکه «اگر در بوشهر بودیم…». به نظر میاد از جهت نظری شکوفایی استعداد بیشتر به تلاش و همت انسان، خانواده، دوستان و راهنمایان وابسته است، تا امکانات. نه اینکه امکانات دخیل نباشند، اما به نظر سهم کمتری نسبت به تلاش خود انسان داره… درسته بوشهر امکانات بیشتری داره، اما معلوم نبود اگر در مرکز آنجا هم می بودند، بیشتر از موقعیت فعلی، می درخشیدند. کما اینکه استعدادهایی بودند که در تهران، به قدر استعدادشان نمایان نشدند.
   5.خیلی سخت نگیریم…

 4. سید عبدالله رکنی می گوید

  سلام من امروز سایتتون رو چک کردم ولی هنوز نزاشتین لطفا اگه میشه سریعتر ودر ضمن لطفا ویدیویی باشد

  با تشکر سید عبدالله رکنی

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   سلام. جهت تاکید: فعلا امکان گذاشتن اون نیست، چون دسترسی به اون ندارم.
   اگر بتونیم فایلی از اون بدست بیاریم، حتما میذاریم. ولی چون بوشهر نیستم، دسترسی به منابع ندارم و حداقل فعلا امکان گذاشتنش نیست.

 5. سید عبدالله رکنی می گوید

  سلام ببخشید لطفا سریعتر کلیپشو بزارین آخه من هر روز میام سایتتونرو چک میکنم ولی خبری ازش نیست که نیست لطفا پیگیر این ماجرا باشید
  باتشکر
  سید عبدالله رکنی

 6. عیسی می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت مدیرمحترم. ‏آیا‏ ‏حقیقت‏ ‏داره‏ ‏که‏ ‏فیلمهای‏ ‏مراسمات‏ ‏محرم‏ ‏امسال‏ که‏ ‏توسط‏ برادر عزیزتان ‏گرفته‏ ‏شد‏ ‏‏،بکلی‏ ‏و‏ ‏بطور‏ ‏اتفاقی‏ ‏از‏ ‏دوربین‏ ‏ایشان‏ ‏حذف‏ ‏شده‏ ‏است ‏؟

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   سلام، جدی میگید؟ اطلاعی ندارم!

 7. سید عبدالله رکنی می گوید

  با سلام وخسته نباشید بسیار لطفا هر چه سریعتر کلیپشو بزارین
  باتشکر

  سید عبدالله رکنی

 8. امیر حسین حیدری می گوید

  احسنت بر سید طه

 9. محمد جواد فرقانی می گوید

  سلام.
  چرا سید طه به قم برای محفل نمیایند

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   سلام.
   نمیدونم!

 10. حامد می گوید

  خیلی ها میروند بابازیگران عکس میگیرند ولذت میبرند بنده افتخارم اینه که تونستم با سید طاها یه عکس دونفره بگیرم و شده عکس پروفایلم تو واتس آپ و …
  خدا پشت و پناهش باشه همیشه ان شاءالله

 11. هادی هستم می گوید

  من تلاوت طاها رو که پیش رهبر اجرا کردن از آپارات دان کردم خارق العاده بود آدم مو به تنش سیخ میشه امیدوارم از طاها تلاوت های اینچنینی زیادی ببینیم.انشاء الله

 12. مصطفی می گوید

  با نام حق

  سلام ، من سالهاست مفتخر به تلاوت قران هستم ، و قرائت های زیادی رو هم دیده ام
  اما صدای این آقا سید یه چیز دیگه هست ، امیدوارم در این سن که حنجره اش خیلی آسیب پذیر هست اجازه تلاوت به وی داده نشود .

 13. کنگان من (یوسف جمالی) می گوید

  سلام بزررگوار
  با مقاله ای راجب کنگان و چند تصویر از کنگان به روزم
  خواهشمندم مقاله را تا انتها خوانده و نظر خود را اعلام کنید
  منتظر حضور زیباتون هستم
  لطفاً با حضورتون کنگان من را آباد کنید
  سرافراز باشید

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.