پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

محفل انس با قرآن در دهکده قرآنی کشور

همزمان با بیست وسوم ماه مبارک رمضان عصر امروز محفل بزرگ انس با قرآن با حضور قاری نوجوان دهکده قرآنی و قاری بر جسته مصری در مسجد جامع دهکده قرآنی چارک برگزار شد.
این مراسم معنوی که با حضور فرماندار دشتی، رئیس دادگستری و بیش از یک هزار نفر از علاقمندان به این کتاب الهی برگزار شد؛ پس از اجرای تواشیح توسط گروه معراج روستای چارک، سید طه‌حسینی قاری برجسته کشور و شیخ احمد شحات‌لاشین قاری مصری به تلاوت قرآن پرداختند و شور و نشاط معنوی خاصی را به این محفل قرآنی بخشیدند. آیات انتخابی قاری مصری سوره مبارکه انسان بود که در شان و منزلت اهل بیت (ع) نازل شده است به زیبایی هر چه تمامتر تلاوت کردند که حضار تحت تاثیر تلاوت ایشان قرار گرفتند.
همچنین نونهالان این روستا نیز به اجرای سرود پرداختند و دو تن از قاریان روستا نیز قرآن را تلاوت کردند. حضور مردم از روستاهای همجوار، شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی  و مرکزاستان چشمگیر بود.
سیداسدالله حسینی، مجری برنامه انس با قرآن کریم خاطرنشان کرد: در محفل انس با قرآن کریم که هفته گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد، آیت‌الله صفایی بوشهری به دیدارش با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت مقام معظم رهبری سفارش کردند که به قاری نونهالی که دارید”سید طه‌ حسینی” به ایشان از طرف من بگویید اولا” مواظب حنجره خودشان باشند و روی خودشان فشار نیاورند و تغذیه‌شان را بهتر کنند.گفتنی است که سید طه حسینی هفته گذشته در دیدار جامعه قرآنی با رهبر انقلاب، به قرآئت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت.حضور مردم از روستاهای همجوار، شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی  و مرکز استان بوشهر در این مراسم معنوی چشمگیر بود.چندین دوربین فیلمبرداری تصاویر را ضبط و ثبت می‌کردند و گوشی تلفن های همراه روی دست اکثر مردم قرارداشت و از این صحنه ها تصویربرداری می کردند.میرکمالی مترجم سازمان اوقاف که این قاری مصری را همراهی می‌کرد، اذعان کرد: در بین تمام محافل برگزارشده از لحاظ کیفیت اجرا و جمعیت روستای چارک بهترین محل برگزاری بود. وی ادامه داد: با حضور پرشور مردم در این محل قرآنی سال آینده این روستا پذیرش دو قاری مصری را با هم دارد.توزیع نان محلی، گرده محلی و رنگینک محلی از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این محفل انس با قرآن بود.
1 پیام
  1. ایمان می گوید

    سلام
    لطفا ازمحفل انس با قرآن(بیست وسوم ماه مبارک رمضان ) فیلمی قرار بدید

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.