پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

قرآن کریم، کتاب صعود به خوبی‌ها و نجات از بدی‌ها است

آیت الله صفایی بوشهری:

صبح امروز قاریان، حافظان و مجریان اجرای طرح دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی استان بوشهر و نمایندگان سه روستای چارک، دویره و نظرآقا به عنوان روستاهای شاخص قرآنی استان، با حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار نمودند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این نشست با بیان اینکه قرآن کریم تنها نسخه هدایت آسمانی انسان در آخرین مرحله بعثت انبیاء است، فرمودند: قرآن کریم تنها کتاب آسمانی و خاتم کتب آسمانی است که در آخرین مرحله بعثت به پیامبر گرامی اسلام عرضه شده است.

 ایشان همچنین افرودند: قرآن کریم، جوامع را از سقوط در ابتذال، انحراف و انحطاط نجات می‌دهد و به سمت کمال، رشد و بزرگی هدایت می‌کند.

 حضرت آیت الله صفایی بوشهری عنوان نمودند: قرآن کریم، خاتم الکتب آسمانی، و پیامبر گرامی اسلام، خاتم النبیاء و اسلام، خاتم الادیان است و این نشان از عظمت قرآن است.

 نماینده مقام معظم رهبری در استان بیان داشتند: خداوند قرآن را به عنوان کتاب انحصاری و آخرین کتب آسمانی برای پیامبر خاتم و امت خاتم در آخرین مرحله از حیات بشری برای نجات و هدایت عرضه کرده است.

 ایشان در ادامه بیانات خود اذعان داشتند: قرآن کریم، کتاب صعود به خوبی‌ها و نجات از بدی‌ها است و هر مقدار که از قرآن فاصله بگیریم بی‌تردید به سمت سقوط حرکت کرده‌ایم.

 حضرت آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر از دیرباز یک استان قرآنی بوده، بیان داشتند: الحمدالله استان بوشهر هم اینک به عنوان یکی از سه استان مهم قرآنی کشور در عرصه آمار بالای سواد قرآنی، وجود قاریان، مفرسین، محققین و مدققین قرآنی بسیار قوی و هم رویکرد مردمی به سمت قرآن مطرح است و این یک کار بزرگی است که به خاطر تلاش علما و بزرگان استان و تدین و فرهنگ بالای این استان صورت گرفته است.

 لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار مسئول طرح دستاوردهای قرآنی و نمایندگان سه روستای چارک، دویره و نظرآقا به بیان طرح‌ها و نکته نظرات خود پرداختند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.