پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

رتبه برتر رشته تحقیق سی و سومین دوره مسابقات قرآن سپاه

توسط سید احسان ابطحی صورت گرفت:

آیین اختتامیه سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 29 آبان ماه با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین، مدیران قرآنی و قاریان و حافظان برگزیده سپاه در سالن همایش‌های ولایت ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

قاری جوان چارکی، «سید احسان ابطحی» در مرحله نهایی این مسابقات که بیست و هفتم تا بیست و نهم آبان ماه جاری در ستاد فرماندهی کل سپاه و با حضور ۴۵۰ شرکت کننده برگزار شد، در رشته تحقیق پایوران سپاه حائز رتبه اول گردید.

نفرات برگزیده این دوره از مسابقات به مسابقات قرآن کل نیروهای مسلح که اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

در این مراسم سردار سرتیپ پاسدار محمد حسین سپهر، از تلاشگران عرصه قرآن به عنوان “رزمندگان قرآنی” یاد کرد و افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسالت خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی را بر عهده دارد و ما نباید از یاد ببریم که حفظ انقلاب و دستاوردهای آن از راهبردهای امام راحل(ره) و شهدا بوده است.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه، با اشاره به رابطه عرصه های قرآنی با پاسداری از انقلاب اسلامی گفت: بزرگترین مساله امروز ما به عنوان پاسدار، حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن که میراث امام و شهداست می‌باشد تکلیف و وظیفه دینی ما تنها به برگزاری مسابقات قرآنی محدود نمی‌شود بلکه ما باید به دنبال تحقق تمدن بزرگ الهی به عنوان تکلیف الهی و مقصد نهایی باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه معنویت و آموزه‌های قرآنی وظیفه امروز ماست گفت: تلاشگران عرصه قرآنی باید علاوه بر فعالیت های معمول از مبانی قرآنی آموزه‌های سبک زندگی قرآنی را استخراج کنند.

1 پیام
  1. سیدمحمدامین بسیج می گوید

    با سلام وعرض تبریک موفقیت برادرپاسدار سیداحسان ابطحی. باید به عرض برسانم که دراین مسابقات پاسدار وظیفه محمدجماله در رشته قرائت تحقیق سربازان حایز رتبه اول و برادر پاسدار عبدالکریم گرگین در رشته حفظ 20 جزء حایز عنوان سوم شدند.
    به امید موفقیت روز افزون تمامی قاریان هم استانی در مسابقات کشوری و بین المللی

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.