پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

دشستان روی نوار زلزله

ساعت 17 و 21 دقیقه دیروز زلزله‌ای به بزرگی 5.7 ریشتر در عمق 5 کیلومتری و در طول جغرافیایی 51.37 و عرض جغرافیایی 29.29 شهر برازجان در استان بوشهر را لرزاند

شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که در تمام نقاط استان بوشهر احساس شد و اکثر مردم آن را در شهر بوشهر احساس کرده و موجب نگرانی مردم شد.

این زمین‌لرزه به مدت حدود 20 ثانیه تکان‌های شدیدی داشت و موجب شد اکثر مردم نقاط مختلف شهر بوشهر آن را احساس کنند و  در برخی خیابان‌های شهر بوشهر مردم به خیابان‌ها آمده‌اند.

تعداد تلفات زلزله برازجان به ۸ کشته و ۴۵ مجروح رسیده و از مجموع 45 مجروح زلزله برازجان 27 نفر را آمبولانسهای اورژانس منتقل کردند که 17 نفر آنها به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، 5 نفر بیمارستان مهر برازجان و 5 نفر به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر منتقل شدند.

فریدون حسنوند در نشست مدیریت بحران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی به مردم گفت:‌ رئیس جمهور شخصاً‌ با بنده تماس تلفنی داشت و نسبت به امدادرسانی به مردم در منطقه زلزله‌زده تأکید کرد.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور در این تماس تلفنی از آمادگی دولت برای جبران خسارات وارده خبر داد و بر آمادگی تمام مسئولان کشور برای تسریع در امدادرسانی تأکید کرد.

استاندار بوشهر در ادامه گفت:‌ وزیر کشور و معاون اول رئیس جمهور به طور مکرر پیگیر وضعیت زلزله‌زدگان هستند و مسئولان استان با همه توان و ظرفیت تا رفع کامل خطر در منطقه حاضر هستند.

گزارش تصویری حادثه – 1

گزارش تصویری حادثه – 2

2 نظر
 1. مرتضی مقاتلی می گوید

  گاهی آدم می ماند بین بودن یا نبودن ؛
  به رفتن که فکر می کنی
  اتفاقی می افتد که منصرف می شوی،
  می خواهی بمانی
  رفتاری می بینی که انگار باید بروی..!
  و این بلاتکلیفی
  خودش کلــــــی جـــــــهنم است …

  “سیمین دانشور”

 2. خورموجیهای مجازی می گوید

  سلام
  منتظر حضورتون هستیم

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.