پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

جشن باشکوه میلاد حضرت مهدی(عج)

همزمان با میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)  شب نیمه شعبان جشن باشکوهی در مسجد جامع الزهراء دهکده قرآنی چارک دشتی برگزارشد.
15SH-1

در این آیین با شکوه که تمام اهالی دهکده قرآنی چارک حضور داشتند ، استاندار بوشهر با تبریک شب میلاد حضرت قائم ، مهدی موعود(عج) با بیان اینکه، انتظار فرج از برترین اعمال است اظهار داشت: منتظران فرج از جایگاه ارزشمندی در نزد خداوند برخوردار هستند و مانوس بودن به قرآن کریم و روایات ائمه اطهار(ع) راههای رشد و کمال انسان در ابعاد گوناگون فراهم می‌سازد.
فریدون حسنوند با تاکید بر این نکته که مانوس بودن اهالی روستای چارک ، موفقیت این روستا را مهیا ساخت خاطر نشان کرد: تبدیل روستای چارک به دهکده جهانی قرآنی نتیجه انس و وابسته بودن مردم این دیار با قرآن کریم و ائمه معصومین (ع)است.
استاندار بوشهر با تشریح روند ، انتخاب این روستا برای حضور رئیس جمهور و افتتاح همزمان 4300طرح روستایی دربهمن سال گذشته بیان کرد: عوامل دفتر رئیس جمهور برای انتخاب یک روستا در سراسر کشوربعنوان روستای نمادین برای افتتاح  همزمان 4300طرح‌ روستایی آغاز شد که یک گروه به استان بوشهر اعزام و بررسی‌های زیادی انجام شد.
وی با اشاره به اینکه پس از بررسی‌های لازم روستای چارک در کشور برای این منظور انتخاب شد افزود: تمسک جستن با خداوند تبارک و تعالی، مانوس بودن با قرآن کریم، زمینه رشد و تعالی مرمان آن منطقه فراهم می‌شود و بدون شک امام زمان (عج) توجه خاصی به این سرزمین و مردمان آن خواهد کرد.
حسنوند افزود: با سفر رئیس جمهوربه روستای چارک، از زبان ایشان  چارک به دنیا معرفی شدو این روستا بعنوان دهکده قرانی جهان اسلام به  تعیین گردید.
استاندار بوشهر تصریح کرد: تمام رسانه‌ها ازچارک بعنوان دهکده قرآنی کشوریاد می‌کنند و مردم ایران اسلامی و حتی دیگر کشورها نام این روستا برای همیشه در اذهان خود نگه می‌دارند و این نتجیه  مانوس بودن مردم متدین و با خلوص این روستا با کتاب وحی و ارتباط قلبی آنان با ائمه معصومین (ع)به ویژه امام زمان (عج) است.
استاندار بوشهربا بیان اینکه خدمات ارائه شده به این روستا وظیفه و تکلیف مسئولان خدمتگزار دانست و بیان کرد: کار و تلاش شما مردم چارک،همپای مسئولان دستگاه‌های اجرایی ، ما را برآن داشت که طرح‌های ماندگار در این دهکده انجام شود که به لطف خدا و با همت شما مردم این فعالیت به نحو احسن انجام شد.
امام جمعه چغادک نیز با تشریح فلسفه انتظار، ویژگی‌های ارتباط با امام زمان (عج) را تشریح کرد و گفت: برای انس با امام زمان لازم است زمینه آن با مانوس شدن با قرآن کریم فراهم شود که بحمدالله مردم چارک این بستررا دارند.
حجت الاسلام سیـد مجید موسوی در ادامه دعا برای فرج مهدی موعود(عج) را یکی از نشانه های منتظران منجی عالم بشریت دانست و عنوان کرد:  ترویج فرهنگ اصیل انتظار فرج در جامعه یک ضرورت است.
در این آیین برنامه‌های ویژه‌ای شامل مولودی خوانی، تواشیح، سرود دانش آموزان و مسابقات گوناگون فرهنگی مذهبی برگزارشد که مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.