پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

برگزاری محفل انس با قرآن در روستای چارک

 

به مناسبت رحلت حضرت محمد (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مراسم محفل انس با قرآن توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی با همکاری ستاد دهه فجر این شهرستان و جامعه قرآنی روستای چارک در حسینیه سیدالشهداء این روستا (دهکده قرآنی کشور ) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، در این مراسم که با حضور حجت الاسلام عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج، سید علی هاشمی فرماندار دشتی، روحانیون، مسئولین ادارات و نهادهای این شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار شد ابتدا امام جمعه موقت خورموج اظهار داشت: هر انسانی که به تلاوت قرآن کریم بپردازد قرآن با گوشت و خون او آمیخته شده و روح او با معنویات عجین می شود.
حجت الاسلام سیدغلامحسین حسینی افزود: قرآن تعلق به زمان و یا گروه خاصی نیست بلکه به همه اعصار و امت ها تعلق دارد.
سپس حجت الاسلام حسین طهماسبی روحانی اعزامی از قم با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: قرآن کریم می فرماید ما امانت خود را به آسمانها داده ایم به زمین و به کوه ها داده ایم همه عذر آوردند و گفتند پروردگارا ما تاب تحمل امانت تو را نداریم. این امانت چیست که آسمانها با این عظمت نتوانستند آنرا حمل کنند.
وی ادامه داد: بعضی ها گفته اند امانت خدا امام علی (ع) و بعضی ها گفته اند قرآن می باشد که فرمایش همه آنها درست است اما امانت یک چیز کلی است که فاطمه زهرا را در بر دارد قرآن را در بردارد امام مجتبی (ع) و امام حسین (ع) سیدالشهدا را در بردارد و آن امانت به تعبیر ما ولایت اهل بیت عصمت و طهارت می باشد.
حاج آقا طهماسبی افزود: قرآن کریم باید در کنارش ولایت ولی خدا باشد تا معنا پیدا کند و ما شیعیان بخاطر ولایتی که داریم ارزش پیدا می کنیم و باید قدر شیعه بودن خود را بدانیم.
در این مراسم پس از اجرای قرائت قرآن مجید توسط قاریان برتر این روستا سیدمحمدحسین حسینی قاری برتر کشور و سید طاها حسینی، دکتر رضا دیانت حافظ بین المللی قرآن کریم به قرائت قرآن به صورت حفظ پرداخت.
پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.