پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

یادواره شهدای چارک

سیدعلی هاشمی ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای روستای چارک اظهار داشت: اگر می‎خواهیم راه ولایت، راه حسین بن علی (ع) و راه سعادت و کمال را گم نکنیم باید یادواره شهدا برگزار کنیم.

وی افزود: شهدا با پیروی از قرآن، مکتب اهل بیت و خط سرخ عاشورا مسیر خود را انتخاب کردند.

هاشمی گفت: در ارتباط با شهید و شهادت، ایثار و فداکاری و غیرت سخن‏ها فراوان گفته شده است، اما بازهم هرچه گفته شود قلم ناتوان است که بنویسد، زبان قاصر است که بگوید و ذهن آدمی نمی‎تواند شهدایی که در خون خود شنا کردند، این وضعیت عشق و جانفشانی را مجسم کنند.

وی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و دمیدن روح استقامت و آزادی خواهی را دو آثار عمده سیاسی قیام عاشورا برشمرد.

نماینده ارشد دولت دهم در دشتی خاطرنشان کرد: شعله‎ای که شهادت امام حسین (ع) در دل مومنین برافروخت، هرگز خاموش نمی‎شود.

هاشمی یادآور شد: شمر در جریان صفین تا مرز شهادت هم پیش رفت و جانباز هم بود اما بعد آن جنایت مرتکب شد و در جریان فتنه ۸۸ هم کسانی بودند که در این انقلاب نقش داشتند، اما نتوانستند تا آخر بمانند و ریزش کردند.

وی بیان کرد: دعا کنیم که بتوانیم در خط شهدا بمانیم و لازمه‎اش برگزاری یادواره شهداست زیرا شهدا سند افتخار این ملتند.

امام جمعه موقت خورموج نیز گفت: تمام شهدا عرصه مبارزاتی دینی تاسی از سیدالشهدا داشتند.

حجت الاسلام سیدغلامحسین حسینی افزود: یادواره شهدا برای زنده کردن نام شهدا نیست، برای این است که ما به روح مرده خودمان جان ببخشیم.

وی ادامه داد: شهدا زنده حقیقی هستند و ما جیره‎خوار سفره شهدا در تمام مراحل زندگی هستیم و برای این که خودمان زنده بمانیم این یادواره‎ها را برگزار می‎کنیم.

راوی هشت سال دفاع مقدس نیز گفت: ۸ سال دفاع مقدس با هشت روز محرم ۶۱ هجری شباهت دارند و اگر تشابه نداشته باشند باید به دفاع مقدسمان شک کنیم.

مجتبی واعظی از جوانان خواست دفاع مقدس را علمی مطالعه کنند که چرا جنگ شد.

وی یادآور شد: بعد از حادثه عاشورا گفتند اسب‎ها را نعل کنید بر جنازه‎ها بتازید و هلهله کنید زیرا نمی‎خواستند جنازه‎ای هویت داشته باشد.

وی افزود: دشمن در ۸ سال دفاع مقدس نیز بر خیلی از جنازه‎های شهدای ما تاختند و همین کاری را کردند که روز عاشور با امام حسین(ع) و یارانش کردند.

فرمانده سابق سپاه دشتی گفت: ما فتح المبین، بیت المقدس، ثامن الائمه و… آفریدیم اما عملیات مرصاد یک عملیات تدافعی است و ما آن را دفع کردیم.

واعظی افزود: امام حسین (ع) به خاطر حفظ نماز و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

تصاویر یادواره شهدای چارک – سال ۱۳۹۱:

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.