خانه / اخبار / گزارش تصویری / چارک به بوی شهدا عطرآگین شد…

گزارش تصویری / چارک به بوی شهدا عطرآگین شد…

با ورود پیکر پاک و مطهر دو شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس پس از سالها دوری از وطن،شهرستان دشتی، دیار ایثار و رشادت به بوی شهدا عطرآگین شد.

 عصر دیروز پیکر پاک این شهدا با استقبال مردم روستای عربی و فرماندهان سپاه دشتی وارد شهرستان دشتی شده و بر روی دستان مردم این روستا تشییع شدند.

این شهدای گمنام سپس با برنامه‌های آیینی و خاص و حضور باشکوه مردم، فرماندار دشتی، امام جمعه خورموج، شهردار و سایر مسئولان وارد شهر خورموج شد و از میدان خالوحسین دشتی تا ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) تشییع شدند.

در ادامه پیکر شهید تفحص شده در منطقه عملیاتی مجنون با حضور گسترده مردم روستای درازی تا گلزار شهدای این روستا و پیکر شهید گمنام تفحص شده در فاو با حضور اقشار مختلف روستای چارک تا گلزار شهدای این روستا تشییع و در هر دو روستا برنامه‌های فرهنگی و آیینی نیز برگزار شد.

این شهیدان والامقام  یکی ۲۷ ساله که در منطقه عملیاتی فاو در سال ۱۳۶۷ به شهادت رسیده و در ۱۵دی ماه ۱۳۹۳ پیکر وی کشف شده و دیگر شهید والامقام ۲۲ ساله بوده که در منطقه عملیاتی مجنون به شهادت رسیده و در ۱۲ آذر ۱۳۹۳ به همت کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در منطقه مجنون تفحص شده است.

یک دیدگاه

  1. مصیب وامیر محمد

    دستون درد نکنه، از مطالب و عکس ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: *