پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

پایان مرحله استانی مسابقات «تلاوت و تسنیم»

کسب رتبه برتر قرائت توسط سید احسان ابطحی

دومین مرحله استانی مسابقات شفاهی «تلاوت» و سومین مرحله استانی مسابقات شفاهی «تسنیم» در بوشهر با معرفی برترین‌ها کار خود را به پایان داد.

دومین دوره مسابقه تلاوت در رشته‌های قرائت تحقیق همراه با حفظ قطعات منتخب و تسلط بر ترجمه و مفاهیم آیات، حفظ ۱۵ جزء و حفظ کل و در دو رده سنی بالا و پایین ۱۶ سال ویژه آقایان و بالای ۱۶ سال ویژه بانوان و همچنین همزمان سومین دوره مسابقات تسنیم نیز ویژه کارکنان دستگاههای عضو شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری و خانواده های مکرم ایشان در رشته‌های حفظ، مفاهیم(سبک زندگی اسلامی)، ترتیل و فصیح خوانی قرآن و صحت قرائت نماز در سالن شهید آوینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

مرحله استانی مسابقات شفاهی قرآن «تلاوت و تسنیم» در بوشهر چهارم و پنجم دیماه سال جاری با حضور یوسف افراش، معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم کشور و خبرنگار خبرگزاری ایکنا و به همت دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر و با همکاری اتحادیه موسسات قرآنی استان بوشهر برگزار شد و۱۸۰ متسابق در بخش آقایان و بانوان و با نظارت ۱۰ نفر داور«صحت حفظ، وقف ابتدا، ترجمه مفاهیم، لحن، صوت، تجوید، فصیح خوانی» به رقابت پرداختند.

در این دوره از مسابقات در رشته قرائت و حفظ ۱۵ جزء آقایان ، محمدحسن واعظی، علی عادلی مقدم و میلاد میگلی و در رشته حفظ کل آقایان، حسین درستکار، محمد انگشبه و ابوالفضل برازجانی به ترتیب اول تا سوم شدند و همچنین در رشته قرائت برادران، سید احسان ابطحی مقام اول را کسب کرد.

در رشته حفظ بانوان، اعظم محمدی نفر برگزیده این دوره از مسابقات شفاهی قرآن «تلاوت» شد و در رشته قرائت بانوان، زهرا کشاورز نیز مقام اول را در این بخش کسب کرد.

در رقابت‌های متسابقان سومین مرحله استانی مسابقات شفاهی «تسنیم» در بخش فصیح خوانی آقایان، سید عبدالمطلب حسینی به مقام اول رسد و در بخش فصیح‌خوانی بانوان، سیده زهرا حسینی و زهره ایزدبخش به ترتیب برگزیده اول تا دوم  این بخش مسابقات شدند و همچنین در بخش ترتیل آقایان، عبدالحسین ناصری مقام اول را کسب کرد.

2 نظر
 1. صداقت حسن می گوید

  سلام حاج آقا صداقت خداقوت
  خوشحال شدم و استفاده کردیم از مطالب خوب شما
  آقای صداقت نرم افزار خوب ویرایش فیلم می خواستم کم حجم هم باشد با امکانات زیر نویس فارسی و میکس …… . لطفا برام معرفی کنید . با تشکر صداقت از خورموج

  1. پایگاه اطلاع رسانی چارک می گوید

   سلام
   من در بین نرم افزارهای موجود برنامه Corel VideoStudio را پیشنها میکنم. فقط مشکل این نرم افزار عدم پشتیبانی از بعضی حروف فارسی در فارسی نویس هاست.
   برنامه پریمایر هم هست که تنها نسخه ۶۴ بیتی دارد، اما مشکلی با فارسی نویس ها ندارد.
   ضمن اینکه تقریبا حجم همه نرم افزارهای خوب ویرایش بالاست.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.