پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

وصیت نامه شهید محمد سالمی

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون .

کسانی که به پروردگارشان ایمان آوردند و برای برقراری دین الله از دیارشان هجرت کردند و برای بقاء و پایداری قرآن با جان و مالشان در راه خدا جهاد کردند , بزرگترین درجه و مقام را نزد خداوند کریم دارند و براستی که آنان رستگاران دو عالمند .

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و یاری دهنده مستضعفان جهان , با ضمن درود و سلام فراوان بر منجی عالم بشریت حجه بن الحسن العسکری (ع) و نائب برحقش خمینی کبیر , این امید مستضعفان و محرومان و با سلام و درود گرم صمیمانه به ارواح طیبه شهداء جنگ تحمیلی . هم اکنون که دارم وصیت نامه می نویسم با شوق تمام به الله زیر نور چراغ نشسته , قلم در کاغذ می کشم و می خواهم چند کلمه ای با شما صحبت کنم , هنگامی که جنگ میان حق و باطل , اسلام و کـفر در جریان آید و این مقام پرستان و جاه طلبان و مزدوران اجانب بر کشور اسلامی عزیز ما تاختند و هر روز در کربلای ایران خون پاک جوانان که ثمره اسلام و ملت بودند بخاطر تاثرطلبی و وابستگی شرق و غرب ریخته می شود , حالا آنهایی که ایمان دارند اینجا مورد سوال واقع می گیردند که آیا در این برهه از زمان حساس باید نشست و تماشاچی بود . بلی منافقان از خدا بی خبر و کور دل همین جور هستند که دفترحزب جمهوری را به آتش کشیده اند و بهترین یاران امام همچون بهشتی به شهادت رساندند و بعد نشستند و تماشا کردند . ما که دم از اسلام و رهبر می زنیم و می گوییم ای کاش ما هم بودیم در رکاب امام حسین (ع) , مانند علی اکبر می جنگیدیم , اینجا حسین و میدان جنگ , آیا باید بنشینیم و تماشا کنیم ؟ خیر باید برخاست مانند دیگر افراد که جان خود را در راه اسلام هدیه می کند به کمک رزمندگان اسلام و امام هدیه کند . یا الله ما پیش می رویم تا راه بسته شده کربلا و قدس عزیز را آزاد کنیم پس پدر عزیز و مادر از جان عزیزترم و ای برادرانم و ای امت بیدار و همیشه در صحنه مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید , که فردا نمی توانید جواب شهیدان بدهید , جواب امام حسین (ع) وزینب(س) که تحمل هفتادودو تن شهید را نمود . همه مانند خاندان وهب باشید مادر وهب فرمود : پسری که در راه خدا دادم پس نمی گیرم . پدر عزیزم و مادر مهربانم و خواهران و برادران عزیزم و ای آشنایان و ای ملت شهید پرور ایران سلام و درود خدا بر شما باد . پدر عزیزم به شما می گویم که حسین وار مانند حسین که فرزندی چون علی اکبر (ع)فدای اسلام کرد . ناراحت نباش و برای رضای خدا مرا حلال کن . و ببخش گاهی موقع با شما بدرفتاری می کردم , ای مادر مهربانم آفرین بر تو که فاطمه وار فرزندت را تربیت کردی تا به اینجا رسید که بروید میدان و در رکاب امام خمینی بجنگد و شهید شود .

مادر جان به جانم گریه نکن اگر گریه کردی من ناراحت می شوم , گریه کردن فایده ای ندارد مادرم بگو ای کاش همه فرزندانم را مانند محمد در راه اسلام و امام داده بودم .مادرجان مرا حلال کن . خواهرم امیدوارم که زینب وار پیام برادرت را به گوش مردم برسانی , خواهرجان مراحلال کن . دوستان و آشنایان و ای ملت شهید پرور ایران پشت جبهه را محکم سازید و امام را تنها نگذارید .التماس دعا از همه شماها دارم .

بیا مادر سر راهم     جوانت آمد از میدان

مکن گریه زهجرانم          شدم قربانی جانان

شدم فارغ از این دنیا          بسوی حق شتابانم

نما صبر و مزن بر سر             اگر گشتم بخون غلطان

نموده دشمن قرآن       تجاوز گر به خاک ما

دفاع از حق بود واجب        به نص آیه قرآن

پیامم را به تو مادر        چو زینب استقامت کن

برای یاری قرآن               نمودم جان خود قربان

 

درآخر از شما خواهش دارم مرا در کنار قبر برادران شهیدم سیدمحمد صادق فقیه حسینی و سید اسدالله ابطحی دفن کنید . روی قبرم سیمانی و گچی نمی خواهد , تاریخ بوسیله سنگ داخل خاک قرار دهید .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.