پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

نوحه خوانی در کنار ضریح خیمه‌گاه عباس(ع)

400 نفر از اهالی از شهر خورموج عصر سه‌شنبه با برگزاری مراسم چاوش خوانی عازم بوشهر برای بازدید از ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) شدند. در این بازدید که امام جمعه خورموج، فرماندار دشتی، مسئولین و کارکنان ادارات، بسیجیان و طلاب خواهر و برادر حضور داشتند، پس از اقامه نماز جماعت در کارگاه ساخت ضریح مقدس از قسمت‌های مختلف ساخت این ضریح مقدس بازدید کردند و جریان ساخت آن قرار گفتند.
این برنامه با تلاوت چند از کلام الله مجید توسط قاری ممتاز استان بوشهر سید طه حسینی شروع شد که حال هوای خاصی به این برنامه داد و در ادامه نیز هئیت نوحه خوانان روستای قرآنی چارک به اجرای نوحه پا مبنری پرداختند. این نوحه پامنبری در دهکده قرآنی و در روز عاشورا به‌صورت دسته جمعی خوانده می شود که مشتاقان  زیادی نیز دارد.

اتمام ساخت ضریح خیمگاه حضرت ابوالفضل (ع) فروردین 93

رئیس ستاد عتبات و عالیات استان بوشهر در ادامه این برنامه ضمن خیز مقدم به زائرین اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان در راستای پوشش قرار دادن حرم‌های اهل بیت مستقر در کشور عراق از سال 84 لغایت 91 پشتیبانی و اقدام به ارسال نذورات، هدایا و نیروی انسانی کرده است.
عبدالرضا مطاف افزود: در سال 92 با تصمیمات صورت گرفته در استان که در راس آنها نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بوده است مقرر شد یک پروژه بنام مردم این استان ساخته شود.
وی ادامه داد: ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) به صورت دو قلو است که در فروردین ماه 93 کار ساخت آن به اتمام می رسد و به نیابت از مردم استان به کربلای معلی ارسال خواهد شد. تاج ضریح با دو کیلوگرم طلا، طلا کاری می‌شود. مطاف تصریح کرد:هم اکنون بدنه ضریح آماده است و تاج ضریح نیز با 2 کیلوطلا، طلا کاری خواهد شد و بدنه آن نیز نقره کاری می شود. وی گفت: امیدواریم با دعای خیر شما بتوانیم این پروژه را در اسرع وقت به اتمام برسانیم وآن را برای تبرک به شهرستان دشتی نیز ارسال کنیم.
در پایان نیز در رثای سرور وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مرثیه ثرایی شد.

گزارش تصویری ورود ضریح خیمگاه ابالفضل العباس(ع) به بوشهر

1 پیام
  1. سید عبدالله رکنی می گوید

    واقعا مراسم رو سادات چارک شور وشین خاصی به مجلس دادند هم با تلاوت زیبای سید طه حسینی و نوحه پامنبری که بسیار زیبا خواندند و همچنین از سید طه حسینی و سید حسین حسینی .سیدابولفضل حسینی.سید سبحان حسینی وسید موسی ابطحی
    با تشکر
    سیدعبدالله رکنی

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.