خانه / اخبار / مقام معظم رهبری را به روستای چارک دعوت کردم

مقام معظم رهبری را به روستای چارک دعوت کردم

سید طه حسینی  در ارتباط با تلاوت قرآن در محضر حضرت امام خامنه‌ای اظهار داشت: پس از اتمام تلاوت به خدمت مقام معظم رهبری رسیدم امام از من پرسیدند اسمت چیست و کلاس چندم هستید و از کجا می‌آیید من گفتم از استان بوشهر روستای چارک آمده‌ام خدمتتان و ایشان را به روستای چارک دعوت کردم.

حسینی بیان کرد: بهترین خاطرات من از تلاوت قرآن، مربوط به تلاوت‌هایی است که در محضر رهبر معظم انقلاب داشتم.

وی به آشنایی خود با شیخ احمد شحات لاشین قاری برجسته مصری اشاره کرد و افزود: هم در محضر مقام معظم رهبری و هم در سفر به آبادان با هم بودیم و اکنون هم در کنار هم دوستان صمیمی هستیم.

شیخ احمد شحات لاشین قاری برجسته مصری نیز گفت: محافل انس با قرآن زیادی شرکت کردم اما محفل انس با قرآن در روستای قرآنی چارک چیز دیگری بود و حضور گسترده مردم مخصوصا اینکه اینجا به نام دهکده قرآنی می‌نامند برای من لذت بخش بود.

قاری مصری افزود: بیشتر جوانان و نوجوانان و مردم این دهکده قرآنی از حافظان و قاریان قرآن هستند و این باعث خشنودی امت مسلمان جهان است که روستای چارک شهرستان دشتی دارای چنین انسان‌های مومنی است.

وی در پاسخ به اینکه قرائت سید طه حسینی قاری نوجوان این روستا را چگونه ارزیابی می‌کنید خاطرنشان کرد: تلاوتش بسیار زیبا است و با توجه به سن کم ایشان باید به عنوان قاری استفاده کمتری از ایشان شود زیرا در مصر از قاریان به این سن و سال برای تلاوت استفاده نمی‌شود.

شحات لاشین یادآور شد: در کشور مصر تاکید بر این است که جوانان زیر  ۱۵ سال به دنبال حفظ قرآن کریم باشند و معتقدند قاری قرآن در کمتر از این سن فشار روحی و روانی خواهد داشت و فشارهایی نیز بر روی رگ‌های گردن و حنجره این جوانان خواهد آمد.

وی یادآور شد: بعد از اینکه جوانان ما به حد بلوغ رسیدند می‌توانند تلاوت‌های خوبی را انجام دهند زیرا در سن کم فشارهایی بر روی رگ‌های خونی و اعصاب خواهد آمد و باعث می‌شود صدایش نیز تغییر کند.

۱۸ دیدگاه

 1. سلام من برای چندمین بار است که به سایتتان سر میزنم و افتخارم این است که خودم چارکی هستم سایت بسیار زیبا و اموزنده ایست فقط یه نظر اونم اینه که عزیزان زیادی در گذشته برای پیشرفت مادی و معنوی این روستا زحمت کشیده اند لطفاعکسهایی از افراد باسابقه و مسن این روستا که هم اکنون در قید حیاتندیا از دنیا رفته اندرانیز در سایتتان بگنجانید ازجمله مرحوم حاج عبدالرضا فقیه ،یا مشهدی عبدالحسن قایدی موذن مسجد چارک یا مرحوم فقیه حسین و…… تمام کسانی که امروز این افتخارات مدیون زحمات بی دریغ انان و نفس قدسی آنان است از شهدا و وصیتنامه هایشان وعکسهای انان و لوازمی که از انان باقی مانده نیز عکس تهیه کرده و مداحیهای جوانان روستا ازجمله سید عطائالله و سید حبیب یا روضه های سید حسن را به عنوان پس زمینه استفاده کنیدمیتواند جالب باشدممنونم

  • پایگاه اطلاع رسانی چارک

   سلام
   سعی میکنیم حتما استفاده کنیم، ولی برخی محدودیت ها و مشکل وقت و تنها بودن، مشکلاتی است که تا حدودی دست ما را برای غنی سازی سایت بسته. باز هم ما سعی می کنیم حتما تا جایی که میتونیم استفاده کنیم.
   تشکر و سپاس

 2. بهترین تمرین همان اذان است اگه ادامه بدهند ودل سرد نشوند اساتید صوتی را درکشور بچالش کشاند همه را . تمام اینترنت را گشته ام وخوب از نگاههای افراد متوجه خواهید شد که از جواد فروغی بهتر خواندند اینها میخواستند قراء دیگری را با وی مقایسه کنند اما هیچکدام به صد قدمی سید طه هم نمیرسند از قاری مصری بهتر خواندند و رغم حرفهای دیگر اساتید که هی توصیه میکنند برای گلویش نگرانیم باید بگویم که اینها میترسند بازار قراءت آنها تخته بشود وحسادت مانع رشدشان بشود یه کم دیگه بگذره مردم اصلا نمیخوان به مصری ها واونایی که خودشان را در قید و بند آنها گیر داده اند اصلا گوش بکنند بهر حال همینکه حال ترک ها را گرفتند که قاری خودشان سیدعلیرضا همانی که ربنا را بجای شجریان خوانده بالا برده بودند که رقیبی برایش پیدا نمیشود ولی خدا از چارک چنان فضربنا علی اذانهم کرد که همه مبهوت شدند ولی باز نمیفهمند که قرآن واسلام اصیل وعشق به اهل بیت مال بوشهری هاست بعد دیگران یاد مرحوم بخشو بخیر ونکته آخر اینکه توی مسابقات قرآنی قاریان حاضر نبودند سبک کار اولیه را نشان ما بوشهری ها بدهند از سال از هفتاد را میگویم تا به امروز که انحصار پشت انحصار وانگار از خداشونه که ما زمین بخوریم رغم اینکه بعضی از اونا رادل رحیم تر قرار داده ونکته اینکه رقابت خوبه اما نه داخل قرآن وحسادت منفی است ولو دعوا سر اذان گفتن باشه بهر حال دست اساتید خودم درد نکنه واز پیشکسوتان استان بوشهر که مدتها گلویشان دارد خاک کمکاری ودوری از قرائت را میخورد باید دل جویی کرد واستان بوشهر میتواند الگوی کشوری باشد نه تنها روستای مبارک چارک

 3. بخشید احساس نشود ما رقیب ویا کار قرآنی را اینقدر قومیتی کرده اینم اما نگاههای سخت دیگران در بعض موارد ما را بر این داشت که که باید قدر قرائ استانی را دانست همه را حالا ول کن اینا رو فقط به سید بگم مبادا اذان گفتن را فراموش کنی از هر تمرینی بالاتره وگوش به هیچ کس نده تا میتونی از همین الان هرچی داری رو کن وبخون که صدای ضمخت ما استان بوشهری ها بعد از بلوغ این فرصت را به مردم مشتاق صوت خوب نمیدهد که این ریسک راب رای چند سال دیگه بخواهی بکنی تا اون موقع کی مرده کی زنده که بخواهد صدای تو رو یکبار دیگه بشنوه پسر عمو یادت نره اذون بگو تا تارهای صوتی ات به تحریر ریز همراه با اکو مانوس بشه نه به حرف این مدعیان استادی خارجی ونه داخلی گوش بکنی مارو بدبخت بکنی تو اگه ۱۲ قرائت در همان حدی که پیش امام خوندی یااصلا هیچ یهم نخونی همون یک قرائت برای همیشه کافیه فکر نکنم تا مدتها مثل تو بیاد برای کار قرآنی

 4. سلام‏ ‏خسته‏ ‏نباشید‏ ‏ببخشید‏ ‏لطف‏ ‏کنید‏ ‏کامنت‏ ‏بالای‏ ایشون‏ ‏‏رو‏…

 5. یه چیزی که خیلی ذهن من رو مشغول کرده اینه که: اگه به چارک میگن:مصر کوچک ودهکده قرآنی کشور، پس به سبزوار که تمام رتبه های کشوری از اونجاست روبهش چی میگن؟؟؟!!!!!!!!

  • پایگاه اطلاع رسانی چارک

   سلام. هرکسی از ظن خود شد یار من…
   من چون توی دبیرستان ریاضی خوندم همیشه توی سنجش هام درصد جزء به کل رو حساب میکنم… و تو خود بخوان حکایت مفصل از فکری که ذهنتون رو خیلی مشغول کرده!!!!!!!!!!!!
   امیدوارم روزی همه ایران قرآنی باشه، برای سبزواری های گل هم آرزوی موفقیت در همه عرصه ها رو داریم…

   • من که نفهمیدم معنی حرفتون چیه؟؟؟بد نبود اگه معنی داشت!!!!!!

    • پایگاه اطلاع رسانی چارک

     یعنی اگه تهران ۱۲ میلیون جمعیت داره و از این ۱۲ میلیون ۱۲۰ هزار نفر قاری باشند میشه یک درصد جمعیت، و اگه جایی مثلا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشه و ۱۰ هزار نفر قاری، میشه ۱۰ درصد جمعیت، پس تعداد قاری نیست که برتری میده، بلکه نسبت اونها به کل هست که برتری میده… حالا شد…

 6. من هم باتهران یا مشهد مقایسه نکردم با سبزوار مقایسه کردم!!حالا چی میگین؟؟

 7. سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم سایت ، آقا رضای عزیز مثل اینکه منظور مدیر محترم رو نگرفتین ، به زبان ساده تر یعنی اینکه تو این روستای قرآنی که ۱۰۰۰نفرجمعیت داره بیش از ۵۰نفر قاری ممتاز وجود داره بخاطر همین لقب مصرکوچک برازنده همچین روستایی هست

 8. بله شما درست میگین آقا عیسی.بععععضیا هم که […..].اما حرف من اینه که سبزوار الان از چارک درجه بالاتری داره!بعدچطور به اونجا نمیگی دهکده قرآنی کشور؟؟

 9. پایگاه اطلاع رسانی چارک

  با عرض پوزش…
  دوستان لطف کنند این بحث رو ببندند، چون فکر نکنم به نتیجه برسه…
  کامنت های بعدی احتمالا تایید نمی شوند.
  متشکرم از صبر و حوصله شما برادران عزیز…

 10. سلام
  اگه حال داشتید بیاید یه نظر بدید…
  امیدوارم عمرتون رو بدون گناه سپری کنید…
  عاشق تلاوت طه حسینی هستم
  اینم به عشق سید طه…
  http://abdekhodahaghir.blogfa.com/post/84

 11. سلام .
  خوشا به حال شما چارکی ها که دهکده قرآنی شدید .
  قدر خود ، پدران ، فرزندانتان و روستای خود را بدانید و به آن ببالید ، مخصوصا به سید طاها حسینی که از سادات هم هست .
  ای کاش می گفتید که چگونه به اینجا رسید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: *