پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

مجتمع قرآنی ثقلین در روستای چارک افتتاح شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از افتتاح مجتمع قرآنی ثقلین در روستای چارک خبر داد و گفت: طبق مصوبه دولت نیم درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی باید به مسائل قرآنی اختصاص پیدا کند.

 نصرالله شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، امروز (۳۱ اردیبهشت)، در آیین افتتاح مجتمع قرآنی ثقلین روستای چارک گفت: برای ساختمان قرآنی موسسه ثقلین ۳۰ میلیون تومان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته و ۵ میلیون تومان دیگر نیز از اعتبار استانی اختصاص می‌یابد و پروژه به شکل امانی احداث می‌شود.
وی افزود: مساحت زمین این پروژه ۵۰۰ متر مربع است که در ۲ فاز اجرا می شود و فاز اول آن در طبقه اول به مساحت ۲۲۰ متر مربع شامل اتاق‌هایی برای برگزاری کلاس‌هاست و برای طبقه دوم تاکنون اعتباری مشخص نشده است و امید است با حمایت فرماندار سالن اجتماعات آن نیز ساخته شود.
وی تصریح کرد: امید است با یک برنامه‌ریزی جامع افرادی که قرآن نمی‌دانند جذب و معیار سواد در این روستا یادگیری قرآن باشد.

شفیعی اظهار داشت: قرآن انسان را به درست‌ترین راه هدایت می‌کند و یکی از آرزوهای ما احداث ساختمان قرآنی موسسه ثقلین بود و خوشحالیم این اتفاق در روستای ولایت‌مدار و قرآنی روستای چارک می‌افتد.
وی ادامه داد: در دولت نهم و دهم موسسات قرآنی با حمایت دولت فعال شدند و کمک‌های ۱۰۰ میلیونی در سطح استان دریافت کرده‌اند و طبق مصوبه دولت نیم درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی باید به مسائل قرآنی اختصاص پیدا کند و امید است این اعتبار توسط مدیران استانی اختصاص یابد.

 

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.