پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

ساخت موسسه قرآنی «ثقلین» در چارک

با اختصاص ۳۰۰ میلیون ریال، عملیات اجرایی ساختمان موسسه قرآنی «ثقلین» روستای چارک شهرستان دشتی در استان بوشهر آغاز شد.

«ابراهیم کامران»، کارشناس قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) ضمن اعلام این خبر گفت: موسسه قرآنی «ثقلین» از مؤسسات مجوزدار و فعال استان هست که پس از پی‌گیری متداول مشمول حمایت مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اختصاص اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال از مصوبات سفر رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور به استان بوشهر و پرداخت قسط اول این اعتبار به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال، عملیات اجرایی ساختمان موسسه قرآنی «ثقلین» روستای چارک شهرستان دشتی در استان بوشهر آغاز می‌شود.

مدیر واحد قرآنی اداره کل ارشاد بوشهر، روستای چارک دشتی را از قطب‌های قرآنی استان دانست و آن را مهد قاریان و حافظان قرآن کریم عنوان کرد که توانستند در سطح مسابقات کشوری بدرخشند و تلاش‌های این مؤسسه را در نوع خود بسیار ارزشمند ذکر کرد.

وی ادامه داد: اعتبار کمک مالی به موسسه قرآنی «ثقلین» در سفر رئیس پیشین مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، «محمدعلی خواجه‌پیری» تصویب شد. نیمه دیگر این مبلغ بعد از پیش‌رفت فیزیکی پروژه وایز می‌شود. در سطح این روستا مرکز قرآنی «معراج» وابسته به آموزش و پرورش نیز فعالیت می‌کند.

کارشناس قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: مدیر این موسسه عبدالحمید محمدی است که از کارشناسان قرآنی استان بوشهر محسوب می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با تکمیل ساختمان این مؤسسه شاهد تحرک و پویایی بیش از پبش جهت توسعه فعالیت‌های قرآن در آن شهرستان و استان باشیم.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.