پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

دو خواسته مردم استان بوشهر

فریدون حسنوند صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی استان بوشهر که با حضور رئیس جمهور در روستای چارک دشتی انجام می‌شود اظهار داشت: از رئیس جمهور انتظار داریم این دو خواسته مهم مردم را عملیاتی کند. اول اینکه اگر بودجه‌های استان بوشهر به صورت صد در صد اختصاص یابد ۳۰ روستا با تمام امکانات تجهیز و بسیاری از پروژه‌های عمرانی را آماده بهره‌برداری می‌کنیم.

استاندار بوشهر ادامه داد: براساس بررسی‌های کارشناسی شده بوشهر نخستین استانی است که ظرفیت منطقه آزاد شدن را دارد. طرح مطالعاتی این اقدام به پایان رسیده و اگر قلم و نفس گرم رئیس جمهور پشت این درخواست باشد این خواسته مهم مردم استان بوشهر عملیاتی می‌شود.

حسنوند تأکید کرد: حلقه مفقود توسعه استان بوشهر منطقه‌ای آزاد است که امیدواریم رئیس جمهور دستور اجرای این طرح را بدهد.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های روستای چارک شهرستان دشتی گفت: این روستا مهد قاریان قرآن، ذاکران حسین، مهد مردان و زنان، سادات و تمام کسانی است که بر خط مقدم دفاع از انقلاب قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۹۷ درصد مردم این روستا باسواد هستند گفت: از رئیس جمهور که روستای چارک را برای افتتاح ۴ هزار و ۶۰۰ پروژه روستایی به صورت همزمان انتخاب کردند تشکر می‌کنم.

حسنوند گفت: بودجه مناطق روستایی استان بوشهر قبل از دولت نهم و دهم ۱۵۰ میلیارد تومان اما در دولت نهم و دهم به ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است و این امر گویای توجه رئیس جمهور و دولت به روستا و مناطق محروم است.

حسنوند اضافه کرد: قبل از دولت نهم ۱۴ روستا گازرسانی شده بود اما هم اکنون در دولت احمدی‌نژاد گازرسانی به ۱۴۰ روستا انجام شده است.

استاندار بوشهر ادامه داد: راه‌های روستایی از هزار و ۲۰۰ کیلومتر به ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر و ذخیره مخازن آب روستایی در ۳۲ هزار مترمکعب به ۵۳ هزار مترمکعب در دولت نهم و دهم رسیده است و این‌ها گوشه‌هایی از خدمات دولت در استان بوشهر است.

استاندار بوشهر گفت: قبل از دولت نهم و دهم طرح هادی در ۲۳ روستا انجام شده بود اما هم اکنون ۳۳۰ روستا طرح هادی در آن انجام شده است.

تعداد بهیاری‌ها در ۲۶ سال گذشته صفر بوده اما در دولت نهم و دهم به ۹۳ دهیاری در استان بوشهر تشکیل شده است که این گوشه‌هایی کوتاه از خدمات دولت است و ما افتخار می‌کنیم که نوکر مردم هستیم.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.