خانه / اخبار / دشستان روی نوار زلزله

دشستان روی نوار زلزله

ساعت ۱۷ و ۲۱ دقیقه دیروز زلزله‌ای به بزرگی ۵٫۷ ریشتر در عمق ۵ کیلومتری و در طول جغرافیایی ۵۱٫۳۷ و عرض جغرافیایی ۲۹٫۲۹ شهر برازجان در استان بوشهر را لرزاند

شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که در تمام نقاط استان بوشهر احساس شد و اکثر مردم آن را در شهر بوشهر احساس کرده و موجب نگرانی مردم شد.

این زمین‌لرزه به مدت حدود ۲۰ ثانیه تکان‌های شدیدی داشت و موجب شد اکثر مردم نقاط مختلف شهر بوشهر آن را احساس کنند و  در برخی خیابان‌های شهر بوشهر مردم به خیابان‌ها آمده‌اند.

تعداد تلفات زلزله برازجان به ۸ کشته و ۴۵ مجروح رسیده و از مجموع ۴۵ مجروح زلزله برازجان ۲۷ نفر را آمبولانسهای اورژانس منتقل کردند که ۱۷ نفر آنها به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، ۵ نفر بیمارستان مهر برازجان و ۵ نفر به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر منتقل شدند.

فریدون حسنوند در نشست مدیریت بحران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی به مردم گفت:‌ رئیس جمهور شخصاً‌ با بنده تماس تلفنی داشت و نسبت به امدادرسانی به مردم در منطقه زلزله‌زده تأکید کرد.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور در این تماس تلفنی از آمادگی دولت برای جبران خسارات وارده خبر داد و بر آمادگی تمام مسئولان کشور برای تسریع در امدادرسانی تأکید کرد.

استاندار بوشهر در ادامه گفت:‌ وزیر کشور و معاون اول رئیس جمهور به طور مکرر پیگیر وضعیت زلزله‌زدگان هستند و مسئولان استان با همه توان و ظرفیت تا رفع کامل خطر در منطقه حاضر هستند.

گزارش تصویری حادثه – ۱

گزارش تصویری حادثه – ۲

۲ دیدگاه

 1. گاهی آدم می ماند بین بودن یا نبودن ؛
  به رفتن که فکر می کنی
  اتفاقی می افتد که منصرف می شوی،
  می خواهی بمانی
  رفتاری می بینی که انگار باید بروی..!
  و این بلاتکلیفی
  خودش کلــــــی جـــــــهنم است …

  “سیمین دانشور”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: *