پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

توسعه فرهنگ قرآنی در روستاها

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در نشست با اعضای شورای روستای چارک تصریح کرد: با توجه به جایگاه معنوی و قرآنی روستای چارک همه مسئولین باید نسبت به ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی اهتمام ورزند. محمدحسن شنبدی اظهار داشت: توسعه فرهنگ قرآنی در روستای چارک آغاز شده و ما باید این فرهنگ را در سایر روستاها نهادینه کنیم.

وی افزود: با توجه به سبقه تاریخی، مذهبی، صفا، پاکی و منش خوب مردم این روستا می طلبد همه با هم نسبت به اشاعه این فرهنگ کوشا باشیم. ایشان خاطرنشان کردند: مبلغ 4 میلیون تومان جهت ترمیم و تکمیل مسجد جامع الزهرا(س) این روستا اختصاص می یابد.

رئیس شورای چارک نیز گفت: مرکز هیأت سائلین حضرت ابوالفضل، هیأت متوسلین حضرت رقیه، کانون فرهنگی هنری محبین اهل بیت، خانه قرآن فردوس، دارالقرآن معراج، کتابخانه عمومی، کتابخانه مهدی موعود (عج) و خانه ترویج شهدا از جمله مراکز فرهنگی موجود در روستای چارک می باشند که در گسترش فرهنگ قرآنی در این روستا نقش فعال دارند.

ابطحی یادآور شد: ساختمان مخابرات، مدارس موجود در روستای چارک، جایگاه سوخت و جاده چارک به خورموج توسط مشارکت مردمی این روستا احداث و تکمیل شده است .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.