پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

تنها دهکده قرآنی ایران آباد می‌شود

در گذشته، کمتر به عمران و آبادانی این روستا توجه می‎شد اما پس از انتصاب مهندس حسنوند به عنوان استاندار بوشهر، وی در روز عاشورای حسینی به طور سرزده در مراسم عزاداری عاشورای حسینی روستای چارک دشتی شرکت کرد و در این روز عظیم و به یادماندنی بود که دعای مردم برای رفع محرومیت از این روستا مستجاب شد و مردم این روستا که بیش از ۹۵ درصد آن‌ها با قرآن آشنا هستند به آنچه که حقشان است رسیدند.

این دهکده قرآنی ایران اسلامی دارای قاریان برتر کشور است که رتبه‎های نخست کشوری را در این زمینه دارند.

این دهکده قرآنی دارای ۲۳۰ خانوار و یک هزار نفر جمعیت است و ۴۰ درصد آن را سادات تشکیل می‎دهند که اکثر آن‌ها از حافظان قرآن و از قاریان برتر استان بوشهر هستند.

امروز دهکده قرآنی چارک که در تلاوت کلام وحی از برجسته‌ترین‎ها در کشور به شمار می‎رود به روستایی تقریبا برخوردار و زنده تبدیل شده است که می‎توان گفت در کشور بی‎نظیر است.

در این روستا همه پای کار هستند از مدیران کل دستگاه‎های اجرایی استان گرفته تا شهرداری شهر کاکی، مردم و مسئولین شهرستان با وحدت، همدلی و انسجام به یاری مردم دهکده قرآنی چارک شتافتند و هر کس در بخشی ایفای نقش می‎کند.

در کوچه پس کوچه‎های این روستا که عبور می‎کنی چشمت به معاونین استاندار یا مدیران کل و حتی یکی از مسئولان شهرستان می‎افتد که مشغول به خدمت به مردم هستند.

نصب سیاه چادرهای امور عشایر بر چهره زیبای این دهکده قرآنی افزوده است.

کوچه‎های این منطقه آذین بندی شده است و از هر جا که عبور می‎کنی تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و تمثال دلربای رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‎ای غبار از آیینه دل‎ها می‎زداید.

اما نباید از حضور شبانه‌روزی برخی مسئولان غافل شد که همیشه و در همه حال در این روستا حضوری فعال داشته و دارد که حقیقتا بعضا شب تا صبح نیز در این روستا به سر می‎برد که باید به آنان خسته نباشید گفت.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.