پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

اقبال واحدی: به توسعه بیشتر در روستاها امیدواریم

محمد اقبال واحدی که به همراه گروهش برای تهیه گزارش به روستای چارک شهرستان دشتی سفر کرده امروز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در دشتی اظهار داشت: ما دعا می‎کنیم که روستاها بدون این که میزبان برنامه خاصی باشند همیشه آباد باشد.

وی افزود: اعتقاد ما این است که روستا تولید کننده است و شهری‎ها مصرف کننده هستند و باید بهای بیشتری به توسعه روستاها بدهیم.

واحدی ادامه داد: می‎خواهیم فرهنگ بد قدیم که روستایی بودن را ضدارزش می‏دانست تغییر دهیم و امروز هر کس می‏خواهد بگوید با ارزشم، خود را روستایی معرفی می‎کند.

مجری صدا و سیما یادآور شد: زمانی روستایی بودن یک توهین محسوب می‏شد و امروز افتخار فرد در دهاتی بودن اوست.

وی با اشاره به توسعه روستایی گفت: امیدواریم روز به روز شاهد توسعه بیشتر در روستاها باشیم تا از مهاجرت بی‎رویه به شهرها جلوگیری شود.

واحدی خاطرنشان کرد: روستاها فقط با حضور مردم آباد می‎شوند و مسئولان کاری کنند رغبت جوانان به ماندگاری در روستاها بیشتر شود.

وی در رابطه با روستای چارک گفت: در این روستا همه با روحیه، بانشاط، سرشار از زندگی و با هم هماهنگ و همراه هستند و همه اینها برمی‎گردد به صیانت مردم منطقه و اینکه به همه احترام معنوی می‎گذارند.

واحدی یادآورشد: دو تصویربردار در سفر ما به روستای چارک ما را همراهی می‎کنند که تا روز پنجشنبه هفته جاری در این روستا مستقر هستند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.