پایگاه اطلاع‌رسانی روستای چارک
پایگاه اطلاع رسانی روستای چارک ، استان بوشهر ، شهرستان دشتی ، خورموج charak.ir

بحران آب در ۸ روستا و یک شهر شهرستان دشتی

محمد قائدی ظهر امروز در حاشیه ستاد بحران شهرستان دشتی با اشاره به اینکه هشت روستا و یک شهر دشتی دچار بحران آب هستند، گفت: روستاهای کلل، چاوشی، درازی، چارک، بابمنیر، علی‌آباد، تلخو، بن بید و شهر بادوله دچار تنش آبی هستند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی افزود: با توجه به اینکه از خط اصلی ورودی آب به شهرستان بیش از ظرفیت آبی آب می‌گیریم به خاطر اینکه شبکه فرسوده است ۴۰ درصد آن هدر می‌‍رود و برخی از مشترکین نیز بیش از حد آب مصرف می‌کنند و این امر موجب شده تا آب به اندازه کافی در اختیار همه مشترکین قرار نگیرد.

وی افزود: از مدیر آب و فاضلاب شهری استمداد می‌طلبیم و دست نیاز به طرف آنها دراز می‌کنیم چنانچه روزی ۵۰۰ مترمکعب آب به ما کمک کنند از این بحران خارج خواهیم شد.

قائدی یادآور شد: در چند روز گذشته تنش آبی اینقدر بالا رفته که باعث شده در انتهای خط دچار مشکل شویم و در حال حاضر تنش آبی در روستاهای درازی، چارک و چاوشی بالاست.

وی افزود: پرت آب یک طرف و مصرف بی‌رویه مردم طرف دیگر و این باعث شده تا با مشکل روبرو شویم و متاسفانه در برخی از منازل روستایی برای ابیاری درختان خود از آب شرب استفاده می‌کنند که با توجه به این موضوع اعلام کرده‌ایم در هر روستا چنانچه آب مصرفی بیش از ۱۰۰ مترمکعب باشد پس از اخطار آب آنها را قطع کنند.

قائدی خاطرنشان کرد: برای شبکه‌گذاری پنج روستای بخش مرکزی دشتی نیاز به ۵ میلیارد تومان اعتبار است و بر اساس مناقصه در هر روستا یک پیمانکار مستقر خواهند شد تا این پروژه در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: سال ۹۴ مبلغ ۱۸ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان برای حل مشکلات آب روستاهای دشتی تامین اعتبار شد که تا ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته است.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.